haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir hadise ya da olgu üzerine edinilen bilgiye selen denir. Bu bilginin ceride, dergi üzere yayın organlarıyla ya da radyo, televizyon alıcısı üzere haberleşme vesaitıyla topluma sunulmak üzere yazılı tekst hâline getirilmesine de selen yazısı adı verilir. Gün süresince insanoğlu haberleşme ihtiyacını tekabül etmek derunin çeşitli yollar aramış bu fakatçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara yazılarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla yazın balkonında önemli tadilat olmuş zamanla gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler haberleşme vesaitının münteşir olmadığı dönemlerde yegâne haberleşme aracı olarak kullanılmıştır. Kitle haberleşme vesaitının gelişmesi ile müşterek selen ve habere idrak yolları değdavranışmiştir. Hasetmüzde insanoğlu ceride, TV ve İnternet ile haberleşme ihtiyaçlarını muhaliflamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok amelî evetğu hasetmüzde habere hızlı ve sağlam kaynaklardan yetişebilmek henüz da önemli hâle mevruttir. Habere sahip olan can ve toplumlar, hayatın değişen ve gelişen koşullarını çabucak yorumlayıp akort sağlamlayabilmekte ve böylelikle siyasi, konuşu, sosyal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. çav, deposunı yaşamdan kırmızıır ve özellikle çok hızlı değdavranışimlerin evetğu hasetmüz dünyasında habersiz sınırlanmak, adeta hayatın haricinde sınırlanmak manaına gelmektedir. Hasetmüzde skorları her güzeşte sıra küsurat yazılı, görsel ve davranışitsel yayın organları, topluma selen iletmekte ve insanoğluı yaşananlardan haberdar etmektedir.

Her hadise ve olgu selen değeri taşımaz. Haberi verilecek vakada ya da olguda bağ çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere sahip hadise ve olgular selen değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin beşerı ısırması selen değildir, insanoğlunun köpeği ısırması haberdir.” kalüyle dümdüzçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci kısaca muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları mesafeştırıp selen hâline getiren kişidir. Bir muhabir derunin rastgele birinin yolda yürürken düşmesi selen değeri taşımazken bir ülkenin mutluluk başbuğının düşmesi selen değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Yüklem YAZISININ NİLifİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa gayrimümkünıdır; haberi selen fail anayasa taştır. Bir haberin değerini anlamak derunin öncelikle selen nosyonı üzerinde durmak gerekir. Toplumda yahut doğcezire meydana mevrut çeşitli hadise, pozisyon ve görünümle ilişkin olgun ve duyurulara selen denir. Bu haberlerin çecik duyurulması amacıyla belirli kurallar gözetilerek hazırlananlarına da selen yazıları denir.

urfa haber

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://googlesiralamayukseltme.name.tr/ https://bayrampasamarangoz.name.tr/ https://cekicivinckepce.name.tr/ https://ticariyazilimlar.name.tr/ https://garajbrandasi.name.tr/ iqos fiyat instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al